Projekty


Spotkanie podsumowujące realizację działań w ramach projektu „Pomaganie napędza mnie”

W dniu 27.10.2015 r. sali konferencyjnej MGOPS w Rawiczu odbyło się Spotkanie podsumowujące realizację działań w ramach projektu „Pomaganie napędza mnie” dofinansowanego z Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2015 r. , podczas którego omówione zostały przeprowadzone działania i osiągnięte rezultaty. Uczestnicy projektu zdeklarowali chęć dalszej współpracy i zaplanowali nowe działania wolontariackie.
Kadra nadzorująca projekt serdecznie dziękuje wszystkim Uczestnikom za udział w projekcie "Pomaganie napędza mnie".


Międzypokoleniowa Biesiada Wolontariuszy

W dniu 02.10.2015 r. w ramach projektu „Pomaganie napędza mnie” dofinansowanego z Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2015 r. odbyły się warsztaty z przeprowadzania zbiórki publicznej i Międzypokoleniowa Biesiada Wolontariuszy. Na Biesiadę zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz, reprezentowani przez Zastępcę Burmistrza Gminy Rawicz Pana Pawła Szybaja, Zastępcę Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Rawicz Panią Krystynę Zaporowską. Ponadto w Biesiadzie m.in.: uczestniczyli Przewodnicząca Stowarzyszenia Żylicka Rzecz Babska Pani Aniela Karczmarek, Dyrekcja i Pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu, Uczestnicy projektu i Przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku na czele z Prezesem Panem Wincentym Figielkiem.
Biesiada miała na celu integrację wolontariuszy, a także wymianę doświadczeń w wolontariacie, promocje wolontariatu na terenie gminy Rawicz i zachęcanie uczestników projektu do różnych form działalności w tym zakresie.
Kadra nadzorująca projekt serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, serdeczną i miłą atmosferę.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


pelna galeriaZobacz pełną galerię (22 fot.)...


  Wizyta studyjna w Centrum Wolontariatu w Pleszewie

  W dniu 23.09.2015 r. w ramach projektu „Pomaganie napędza mnie” dofinansowanego z Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2015 r. odbyła się wizyta studyjna do Centrum Wolontariatu w Pleszewie. Uczestnikami wizyty studyjnej było 15 pełnoletnich wolontariuszy z terenu Gminy Rawicz. Podczas wizyty studyjnej uczestnicy projektu zostali zapoznani z dobrymi praktykami dotyczącymi wolontariatu i działalnością Centrum Wolontariatu w Pleszewie, odbył się również warsztat biżuteryjny przygotowany przez pracowników Centrum Wolontariatu.
  Serdecznie dziękujemy Pracownikom Centrum Wolontariatu w Pleszewie za przygotowanie warsztatu, gościnę i serdeczną, miłą atmosferę spotkania. Uczestnikom wizyty studyjnej dziękujemy za udział w spotkaniu i zaangażowanie.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


  pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


   Spotkanie promujące ideę wolontariatu z udziałem zaproszonych wolontariuszy „Dziewczyny z drużyny”, Międzypokoleniowe ognisko integracyjne Wolontariuszy

   W dniu 27.08.2015 r. r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu odbyło się spotkanie promujące ideę wolontariatu z udziałem zaproszonych wolontariuszy „Dziewczyny z drużyny” czynie angażujących się w pomaganie innym oraz działającym na rzecz społeczności lokalnych. Po zakończeniu spotkania uczestnicy projektu, wraz z kadrą nadzorującą projekt, Dyrektorem MGOPS w Rawiczu, czynnie działającymi wolontariuszami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na międzypokoleniowe ognisko integracyjne Wolontariuszy w Żylicach. Międzypokoleniowe ognisko Wolontariuszy miało na celu integrację Wolontariuszy, a także wymianę doświadczeń w wolontariacie, promocje wolontariatu na terenie gminy Rawicz.
   Spotkanie i międzypokoleniowe ognisko Wolontariuszy zostało zrealizowane w ramach projektu „Pomaganie napędza mnie” dofinansowanego z Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2015 r.
   Kadra nadzorująca projekt serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu i ognisku. Stowarzyszeniu Żylicka Rzecz Babska serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia.

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


   pelna galeriaZobacz pełną galerię (19 fot.)...


    Szkolenie „Zarządzanie wolontariuszami w organizacji i instytucji”

    W dniu 02.07.2015 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu w godzinach od 8.00 do 16.00 odbyło się szkolenie pt. „Zarządzanie wolontariuszami w organizacji i instytucji” prowadzone przez koordynatora Centrum Wolontariatu w Pleszewie Panią Lucynę Roszak. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Pomaganie napędza mnie” dofinansowanego z Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2015 r. Uczestnikami szkolenia było 15 pełnoletnich wolontariuszy terenu Gminy Rawicz. Podczas szkolenia uczestnicy zdobyli wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu wolontariatu. Podczas szkolenia omówione zostały następujące zagadnienia:
    1. Aspekty prawne wolontariatu.
    2. Indywidualny plan pracy wolontariusza.
    3. Rekrutacja i motywowanie wolontariuszy.
    4. Rodzaje wolontariatu: w tym wolontariat wśród seniorów i niepełnosprawnych.

    Każdy uczestnik szkolenia otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu oraz zestaw materiałów szkoleniowych. Uczestnikom szkolenia zapewniono wyżywienie i miłą atmosferę.

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...

    Dołączone pliki:


    Rekrutacja

    Zapraszamy pełnoletnich mieszkańców Gminy Rawicz do wzięcia udziału w projekcie: POMAGANIE NAPĘDZA MNIE. Celem projektu jest:
    Promowanie idei wolontariatu na rzecz społeczności lokalnych jako sposób na życie w Gminie Rawicz

    W ramach projektu zaplanowano m.in.:
    - blok szkoleniowy z zakresu wolontariatu,
    - międzypokoleniowe ognisko integracyjne,
    - wyjazd do Pleszewa na Ogólnopolski Bieg Wolontariuszy,
    - wizyta Studyjna w Centrum Wolontariatu w Pleszewie.

    Czas realizacji projektu: od 01.06.2015 r. do 31.10.2015 r.

    Kontakt: 65 546 64 95, email: cw.ops@rawicz.pl


    ZAPRASZAMY – REKRUTACJA TRWA. Liczba miejsc ograniczona!!!


    List gratulacyjny

    List gratulacyjny projektu "Pomaganie napędza mnie"

    Dołączone pliki:


    przejdź do góry...

    LOKALNE CENTRUM WOLONTARIATU przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu. ul. Gr.Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz, tel. (65) 546-10-01

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji