Projekty


AKCJA AKTYWNY SENIOR

W dniu 12.09.2015 r. podczas Jarmarku historycznego nawiązującego do okresu dwudziestolecia międzywojennego i Targów Ekonomii Społecznej w ramach realizacji projektu „Mistrzowie Wolontariatu” została zorganizowana Akcja „Aktywny Senior” podczas, której seniorzy uczestniczący w projekcie przebrani w stroje z okresu dwudziestolecia międzywojennego wystawili przygotowane podczas warsztatów smakołyki oraz kosze pełne owoców w stoisku Lokalnego Centrum Wolontariatu w Rawiczu. Seniorzy częstowali mieszkańców Gminy Rawicz zdrowymi smakołykami, owocami, wodą, zachęcali do włączania się w wolontariat, prowadzili prelekcje na temat zdrowego odżywiania i promowali projekt Mistrzowie Wolontariatu.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


  Seminarium nt. „Wolontariatu”, warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania

  W dniu 11.09.2015 r. w ramach projektu „Mistrzowie wolontariatu” współfinansowanego z Samorządu Województwa Wielkopolskiego realizowanego w partnerstwie z Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych w Poznaniu odbyło się seminarium nt. „Wolontariatu” ( w godz. od 13.00 do 14.30) oraz warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania (w godz. od 15.00 do 19.00). Podczas seminarium omówione zostały m.in. aspekty prawne dotyczące wolontariatu, a także wolontariat senioralny i dobre praktyki w tym zakresie. Następnie odbyły się warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania, w trakcie, których seniorzy uczestniczący w projekcie przygotowali koreczki owocowe, rożki z suszonymi owocami, wodę z cytryną i miętą, piekli rogaliki, a w przerwie na kawę układali zdrowe jadłospisy.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


  pelna galeriaZobacz pełną galerię (18 fot.)...


   Mistrzowie wolontariatu

   W dniu 03.03.2015 r. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu zawarł umowę partnerską z Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych w Poznaniu na rzecz realizacji Projektu „Mistrzowie Wolontariatu”.
   W dniu 23.04.2015 r. został rozstrzygnięty otwarty konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie pomocy społecznej na rok 2015. Organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie złożyły ogółem 129 ofert na realizację 13 zadań publicznych. Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał do dofinansowania 46 projektów.
   W ramach zadania publicznego: Propagowanie idei wolontariatu jako formy aktywności społecznej osób starszych realizowany będzie projekt „Mistrzowie wolontariatu” działania projektowe zakładają m.in.:
   1. Szkolenia dla koordynatorów w Lokalnych Centrach Wolontariatu „Wolontariat Senioralny”.
   2. Szkolenie dla koordynatorów wolontariatu w organizacjach/instytucjach „Wolontariat senioralny”.
   3. Szkolenie „Zostań liderem wolontariatu”.
   4. Akcja „Aktywny Senior”
   5. Spotkanie podsumowujące projekt.
   7. Wydanie publikacji.


   przejdź do góry...

   LOKALNE CENTRUM WOLONTARIATU przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu. ul. Gr.Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz, tel. (65) 546-10-01

   Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji