Aktualności


Akcja „Seniorzy Seniorom”

2017-12-13

W dniu 13.12.2017r. swój finał miała akcja „Seniorzy Seniorom” zorganizowana przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rawiczu i Lokalnym Centrum Wolontariatu.
W ramach akacji „Seniorzy Seniorom” przedstawiciele Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pani Krystyna Janiszewska i Pani Wanda Walkowiak wraz z Koordynatorem Lokalnego Centrum Wolontariatu w Rawiczu Panią Natalią Purgacz i Specjalistą ds. wolontariatu Panią Agnieszką Duszak odwiedzili kilku samotnych seniorów. Wręczyli seniorom upominki świąteczne zakupione przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i złożyli życzenia bożonarodzeniowe.
Spotkania z seniorami były bardzo wzruszające i na długo pozostaną w naszej pamięci. Uświadomiły nam jak wiele jest do zrobienia w tym obszarze, z jak wieloma kłopotami dnia codziennego borykają się dziś seniorzy.
Wiemy, że nie rozwiążemy wszystkich problemów osób starszych, ale myślimy, że gdyby więcej było takich inicjatyw jak ta podjęta przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życie seniorów, o których społeczeństwo często zapomina byłoby lepsze.
Serdecznie dziękuję Słuchaczom Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za zorganizowanie, przeprowadzanie i zaangażowanie się w akcję „Seniorzy Seniorom”.
Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”
Jana Pawła II

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  Akcja „Seniorzy Seniorom”

  2017-11-09

  Tak jak w ubiegłym roku z inicjatywy słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z Lokalnym Centrum Wolontariatu przy Miejsko-Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu już po raz drugi zorganizowana została akcja „Seniorzy Seniorom”.
  W ramach akcji seniorzy z RUTW przygotują świąteczne paczki dla samotnych seniorów z Gminy Rawicz. Ten niewielki gest sprawi, że seniorzy będą mieli poczucie, że nie są przeźroczyści, że się o nich pamięta… Tym bardziej, że Święta to okres, w którym bardziej niż kiedykolwiek odczuwamy potrzebę bycia wśród bliskich i cieszymy się ich obecnością.
  Świąteczne paczki zostaną wręczone seniorom wraz z życzeniami przez delegację słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.
  Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
  Jan Paweł II


  XVI Gminny Dzień Seniora

  2017-10-27

  Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc przy obsłudze XVI Gminnego Dnia Seniora.
  Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza: w Szkole Podstawowej Nr 4, w Szkole Podstawowej Nr 3 dziękujemy za przygotowanie części artystycznej.
  Koordynatorom Wolontariatu Pani Justynie Przyjemskiej, Pani Karolinie Szurman i Pani Monice Świtała dziękujemy za przygotowanie młodzieży do podejmowanych działań oraz rozwijanie wśród uczniów postaw społecznych, zaangażowania młodzieży na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


  pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


   Festyn Rodzinny

   2017-06-24

   W dniu 24.06.2017r. podczas Festyny Rodzinnego zorganizowanego przez Radę Osiedla Westerplatte Wolontariusze w Rawiczu Wolontariusze aktywnie działający w Lokalnym Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu prowadzili animacje dla dzieci. Do zadań Wolontariuszy należało m.in.: zabawy z chustą animacyjną KLANZA, modelowanie balonów, malowanie twarzy.
   Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu serdecznie dziękuje Wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie.

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


   pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


    Szkolny Klub Wolontariusza w Gimnazjum w Sierakowie

    2017-05-31

    Wolontariat w Gimnazjum w Sierakowie liczy obecnie 14 osób. Są to głównie uczniowie i uczennice z klas drugich i trzecich. Opiekunem jest psycholog szkolny Kamila Wiśniewska.
    W roku szkolnym 2016/2017 wolontariat przeprowadził kilka akcji pomocowych. Obyły się trzy spotkania w Przedszkolu nr 5 „Pod Grzybkiem” w Rawiczu, gdzie młodzież przeprowadziła ciekawe zajęcia z dziećmi na temat zdrowego stylu życia (w tym czasie odbył się spacer, na którym rozdano przedszkolakom kamizelki przekazane przez Urząd Miasta w Rawiczu), eksperymenty chemiczne z dostępnych w każdym domu środków spożywczych oraz rozwijające zajęcia na temat pór roku, z zagadkami, piosenkami i wspólnym kolorowaniem.
    W styczniu natomiast grupa wolontariuszy odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu. Wzięto udział w zajęciach dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Celem było nawiązanie współpracy z placówką, relacji z nowo poznanymi ludźmi oraz rozwijanie umiejętności poznawczych niepełnosprawnych osób. W czasie spotkania układano puzzle, grano w gry, czytano bajki i śpiewano kolędy.
    Wolontariusze przeprowadzili także w czasie Świąt Bożego Narodzenia zbiórkę słodyczy i żywności, które zostały podarowane najuboższym rodzinom uczniów gimnazjum oraz zbierano pieniądze w czasie dyskoteki szkolnej na pomoc rodzinie uczennicy, w domu której doszło do wybuchu gazu. W związku z tym sprzedawano upieczone przez młodzież ciasta oraz przygotowano słodycze z wróżbami.

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


     DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSSZKOLNYM W ZIELONEJ WSI ROK SZKOLNY 2016/2017

     2017-05-29

     obejmowała m.in.:
     Udział w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie szkoły i poza nią.
     • Stworzenie plakatu zachęcającego do udziału w akcji zbierania karmy, zabawek oraz akcesoriów dla kotów i psów - na terenie szkoły oraz przedszkola uczennice i uczniowie przeprowadzili zbiórkę, a całość dostarczono do Szkoły Podstawowej nr 4 - współorganizatora akcji.
     • Akcja zbierania kasztanów i żołędzi przekazanych dla zwierząt leśnych do Nadleśnictwa Piaski
     • Przygotowanie części artystycznej pt. „Przez pokolenia z walizką” i wystąpienie podczas Dnia Seniora 23.11.2016r. organizowanym na Rancho w Zielonej Wsi. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wybrali odpowiedni scenariusz, nauczyli się swoich ról, przygotowali rekwizyty, na spotkaniach ćwiczyli akcent, dykcję wymowę oraz gesty.
     •Stworzenie plakatu zachęcającego do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci w Somalii. „Akcja Edukacja” mająca na celu zwiększenie dostępu do edukacji polegała na sprzedaży przez członków Klubu bransoletek na terenie szkoły. Zysk został przekazany na konto PAH.

     Współpraca z Fundacją Tara – pierwszym w Polsce schroniskiem dla koni
     •Nawiązanie kontaktu mailowego oraz telefonicznego z właścicielami schroniska, przygotowanie plakatu zachęcającego do udziału w akcji zbierania pieniędzy na rzecz koni (Akcja „Wrzuć Grosika dla Konika”), zbiórka pieniędzy oraz wyjazd członków Klubu do schroniska, przekazanie zebranej kwoty oraz zwiedzenie terenu.

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlana

      Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu

      2017-05-26

      Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu zainicjował swoją działalność we wrześniu 2016 roku. Zrzesza on ponad 30 członków. Są to uczniowie klas II – VI. W tym czasie wolontariusze podjęli współpracę z wieloma instytucjami.
      Były to Dzienny Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Uniwersytet Trzeciego Wieku, przedszkola, parafia rawicka, Dom Pomocy Społecznej w Pakówce, Koło Gospodyń Wiejskich w Szymanowie. W okresie swej działalności klub zorganizował i przeprowadził wiele akcji,które miały na celu pomoc potrzebującym. Warto tu wspomnieć o zorganizowanej przez klub zbiórki publicznej na leczenie i rehabilitację Dominika (na rawickim deptaku). W zbiórkę zaangażowała się szkolna społeczność, zarówno uczniowie i nauczyciele. Kilkakrotnie wolontariusze występowali podczas finału WOŚP. Włączyli się również w akcję Amnesty International "Maraton pisania listów", gdzie starsi wolontariusze zachęcali mieszkańców do podpisania się pod listami. Akcja ta przeprowadzona została w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Bardzo często wolontariusze wychodzą na główne ulice naszego miasta, gdzie przy okazji różnych świąt składają życzenia, wręczają upominki, kartki z życzeniami, a nawet śpiewają i tańczą. Były to m.in. Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet, walentynki, Narodowe Święto Niepodległości, Boże Narodzenie, Wielkanoc itp. Celem tych akcji było kreowanie w obywatelach poczucia patriotyzmu, kultywowanie tradycji, a przede wszystkim sprawianie sobie i innym radości. W czasie Bożego Narodzenia wolontariusze piekli i dekorowali pierniki, które rozdawali mieszkańcom Rawicza i okolic. Podejmowali się również prac porządkowych, np. w lesie, na cmentarzu, w czasie różnych uroczystości i imprez. Zorganizowali wiele słodkich spotkań przy okazji różnych świąt dla seniorów, chorych i niepełnosprawnych. W czasie tych spotkań nasi goście mogli podziwiać nasze występy a także wspólnie z nami śpiewać i bawić się. Były to min. Jasełka, Wielkanoc na wesoło, Misterium Męki Pańskiej, a także tańce i śpiew w czasie inauguracji roku szkolnego RUTW, zjazdu rodzin w DPS, Dnia Chorych, Światowego Dnia Młodzieży, Dnia Dziecka. Wspólnie z proboszczem rawickiej parafii zorganizowali również spotkanie opłatkowe dla mieszkańców i wspólne kolędowanie przy żłóbku na miejskim rynku. Podjęli również współpracę z przedszkolami. Wolontariusze opracowali scenariusze zajęć, które później przeprowadzili w przedszkolach. W czasie tych spotkań podjęli głównie tematy związane z emocjami, z przyjaźnią. Starsi wolontariusze uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez wolontariuszkę z RUTW, a następnie swoją wiedzę i umiejętności przekazali młodszym wolontariuszom.Wszystkie działania, jakie podejmują nasi wolontariusze, nie tylko sprawiają radość innym. To,co robią,daje im poczucie satysfakcji i szczęścia.
      https://www.youtube.com/watch?v=WUf6TyB2l5E


      Przedstawienie

      2017-04-11

      W dniu 11.04.2017r. Wolontariusze ze Szkolnego Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 w Rawiczu wraz z Zespołem Golden Dance koordynowanym przez Panią Justynę Przyjemską przygotowali przedstawienie Wielkanocne dla Uczestników Dziennego Domu Pomocy Społecznej i Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.
      Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom za przygotowanie przedstawienia Wielkanocnego.

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


      pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


       „Wielkanocna Kartka z Życzeniami”

       2017-03-07

       Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu zaprasza Szkolne Kluby Wolontariusza do wzięcia udziału w II edycji akcji „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” w ramach, której Szkolny Klub Wolontariusza przygotuje Wielkanocne Kartki z Życzeniami Świątecznymi, które wręczone zostaną seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.
       Przygotowane kartki z życzeniami dostarczyć należy do Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu do dnia 31.03.2017 r.
       Więcej informacji na temat akcji w Biurze Pośrednictwa Pracy Wolontariatu w godz. od 7.00 do 15.00 lub pod numerem telefonu 65 546 10 02.

       SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)


       Warsztat biżuteryjny

       2017-03-02

       W dniu 24.02.2017r. Wolontariuszki z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeprowadziły warsztat biżuteryjny dla seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej.
       Podczas warsztatów uczestnicy Dziennego Domu Pomocy Społecznej zdobyli wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu tworzenia biżuterii.
       W ramach podziękowania seniorzy z DDPS zaprosili Wolontariuszki na przygotowane własnoręcznie pączki.

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        Życzenia

        2016-12-23


        Wszystkim razem i każdemu z osobna,
        w tym wyjątkowym i długo wyczekiwanym czasie,
        czasie cudu Bożego Narodzenia,
        pragniemy złożyć wszystkim świąteczne życzenia…
        Magii i ciepła w sercu,
        zatrzymania od spraw codziennych i trudnych.
        Spokoju, czasu radości i refleksji.
        Śpiew kolęd niech zjednoczy nas przy wigilijnym stole,
        a pierwsza gwiazda na niebie niech przyświeca przez cały rok.
        W Nowym Roku zdrowia, pomyślności i szczęścia,
        radości i siły na kolejne plany i zamierzenia.        Składa
        Dyrekcja i pracownicy MGOPS w Rawiczu
        Kierownik i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu
        Kierownik i pracownicy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu
        Centrum Wolontariatu przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu

        Rawicz, grudzień 2016

        Akcja „Seniorzy Seniorom”

        2016-12-19

        W dniu 19.12.2016r. swój finał miała akcja „Seniorzy Seniorom” zorganizowana przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rawiczu i Lokalnym Centrum Wolontariatu.
        W ramach akacji „Seniorzy Seniorom” słuchacze Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z pracownikami prowadzącymi Lokalne Centrum Wolontariatu w Rawiczu odwiedzili kilku samotnych seniorów. Wręczyli seniorom upominki świąteczne zakupione przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i złożyli życzenia bożonarodzeniowe.
        „Na uwagę zasługują te wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym ludzie starzy mogą nie tylko dbać o swoja kondycję fizyczną i intelektualną, ale rozwijać relacje z innymi oraz także stawać się przydatni, oddając innym swój czas, umiejętności i doświadczenie. Pozwala to zachować i pogłębić wartość życia”.
        Jan Paweł II

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlana

         Akcja „Seniorzy Seniorom”

         2016-12-12

         Z inicjatywy słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rawiczu i Lokalnym Centrum Wolontariatu zorganizowana została akcja „Seniorzy Seniorom”. W ramach akcji seniorzy z RUTW przygotują świąteczne paczki dla samotnych seniorów z Gminy Rawicz. Ten niewielki gest sprawi, że seniorzy będą mieli poczucie, że nie są przeźroczyści, że się o nich pamięta… Tym bardziej, że Święta to okres, w którym bardziej niż kiedykolwiek odczuwamy potrzebę bycia wśród bliskich i cieszymy się ich obecnością.
         Świąteczne paczki zostaną wręczone seniorom wraz z życzeniami przez delegację słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
         „Ludzie starsi nie tylko powinni oczekiwać pomocy od innych, ale równocześnie na miarę swoich sił i możliwości, udzielać jej innym”.
         Jan Paweł II


         Piernikowy Szlak z Wolontariuszami

         2016-11-29

         Akcja „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami” zorganizowana przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu trwa !!!

         Wczoraj Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Rawiczu
         pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Małgorzaty Chojaczyk i Pani Danuty Niwczyk przygotowywali i piekli pierniki.

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


         pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


          XV Gminny Dzień Seniora.

          2016-11-18

          Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc przy obsłudze XV Gminnego Dnia Seniora.
          Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza: w Szkole Podstawowej Nr 4, w Szkole Podstawowej Nr 3 i w I Liceum Ogólnokształcącym dziękujemy za przygotowanie części artystycznej.
          Koordynatorom Wolontariatu Pani Justynie Przyjemskiej, Pani Marlenie Staśkiewicz, Pani Karolinie Szurman i Pani Monice Świtała dziękujemy za przygotowanie młodzieży do podejmowanych działań oraz rozwijanie wśród uczniów postaw społecznych, zaangażowania młodzieży na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

           ANIMACJE DLA DZIECI

           2016-06-20

           W dniu 18.06.2016 r. odbył się Festyn Rodzinny na osiedlu Westerplatte podczas, którego Wolontariusze działający czynnie w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Rawiczu prowadzili animacje dla dzieci – modelowali balony, malowali twarze, prowadzili zabawy.
           Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie i poprowadzenie animacji dla dzieci.

           Dołączona galeria:

           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


           pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


            Rozstrzygnięcie konkursu „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal”

            2016-06-20

            W dniu 20.06.2016 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal” ogłoszonego prze Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu.
            W listopadzie 2015 r. Lokalne Centrum Wolontariatu ogłosiło konkurs na najbardziej aktywny i efektywny Szkolny Klub Wolontariusza. W ramach konkursu pt. „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal” LCW zachęcało Szkolne Kluby Wolontariusza do organizacji różnych akcji wolontarystycznych i uczestnictwa w akcjach organizowanych przez LCW.
            Do udziału w konkursie przystąpiło 10 szkół spośród 12 szkół, które do dnia 31.05.2016 r. dostarczyły sprawozdanie z realizacji działań szkolnego klubu.
            W dniu 13.06.2016 r. komisja konkursowa w składzie: Koordynator Lokalnego Centrum Wolontariatu Natalia Purgacz, Dyrektor MGOPS Władysława Czajkowska, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Rawiczu Edyta Naskręt oraz Przedstawicielka Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Maria Maćkowiak dokonała rozstrzygnięcia konkursu.
            Mieliśmy duży problem z wyborem najbardziej aktywnego i efektywnego Szkolnego Klubu Wolontariusza, ponieważ działalność każdego klubu jest wyjątkowa i nietuzinkowa. Wytypowano dwie szkoły, które ex aequo zajęły pierwsze miejsce oraz szkołę, która zajęła drugie miejsce. Cechuje je różnorodność działań, systematyczność, pomysłowość oraz zaangażowanie Wolontariuszy.
            Ocenie podlegała m.in.: liczba podjętych działań, cykliczność prowadzonych działań, ich dostępność, zasięg, a przede wszystkim kreatywność Wolontariuszy zaangażowanych w działania Szkolnego Klubu Wolontariusza.
            Wszystkie Szkolne Kluby Wolontariusza, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominek przygotowany przez Wolontariuszy z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowała firma RAWAG. Po uroczysty wręczeniu nagród Wolontariusze zostali zaproszeni przez Dyrektora Domu Kultury w Rawiczu na seans filmowy.
            Nagrody w konkursie „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal” wręczyli Dyrektor MGOPS w Rawiczu Pani Władysława Czajkowską i Specjalista ds. Wolontariatu Pani Agnieszka Duszak.

            I miejsce w konkursie zajął:
            Szkolny Klub Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu koordynowany przez Panią Monikę Świtała oraz Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 koordynowany przez Panią Justynę Przyjemską
            II miejsce
            Szkolny Klub Wolontariusza w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu koordynowany przez Panią Alicję Klemczak i Panią Wiesławę Żurek


            WOLONTARIUSZE NA MEDAL !!!

            2016-05-10

            Zapraszamy Wolontariuszy czynnie działających w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Rawicz do wzięcia udziału w projekcie: WOLONTARIUSZE NA MEDAL !!!

            Celem projektu jest: Podniesienie kompetencji z zakresu animowania zabaw dla dzieci oraz nabycie nowych umiejętności podczas warsztatów decoupage i biżuteryjnego 14 Wolontariuszy czynnie działających w Lokalanym Centrum Wolontariatu w okresie od 01.05.2016 r. do 30.09.2016 r.

            W ramach projektu zaplanowano m.in.:
            - blok szkoleniowy z zakresu prowadzenia animacji dla dzieci,
            - międzypokoleniowe ognisko integracyjne,
            - warsztaty decoupage,
            - warsztat biżuteryjny.

            Czas realizacji projektu: od 01.05.2016 r. do 30.09.2016 r.

            Kontakt: 65 546 10 02, email: cw.ops@rawicz.pl

            ZAPRASZAMY – REKRUTACJA TRWA. Liczba miejsc ograniczona!!!

            Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


            Przedstawienie Wielkanocne

            2016-03-22

            W dniu 22.03.2016 r. Wolontariusze ze Szkolnego Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 w Rawiczu wraz z Zespołem Golden Dance koordynowanym przez Panią Justynę Przyjemską przygotowali przedstawienie Wielkanocne dla Uczestników Dziennego Domu Pomocy Społecznej i Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.
            Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom za przygotowanie przedstawienia Wielkanocnego.

            Dołączona galeria:

            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


            pelna galeriaZobacz pełną galerię (17 fot.)...


             Wielkanocna Kartka z Życzeniami

             2016-03-22

             W dniu 21.03.2016 r. została zakończona akcja „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” zorganizowana przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu.

             W Akcję „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” zaangażowała się:
             - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Małgorzaty Chojaczyk,
             - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Władysława Broniewskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Justyny Przyjemskiej,
             - Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Karola Kurpińskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Marioli Kruszka,
             - Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Małgorzaty Ponieckiej,
             - Zespół Szkół im. Jana Pawła II pod opieką koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Alicji Klemczak i Pani Wiesławy Żurek,

             Przygotowane przez Wolontariuszy kartki świąteczne wręczone zostaną seniorom i osobom z niepełnosprawnościami, a także, rozniesione zostaną do instytucji publicznych w Gminie Rawicz.

             Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu serdecznie dziękuje Wolontariuszom za przygotowanie pięknych świątecznych kartek z życzeniami !!!

             Dołączona galeria:

             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


             pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


              „Wielkanocna Kartka z Życzeniami”

              2016-03-14

              Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu zaprasza Szkolne Kluby Wolontariusza do wzięcia udziału w akcji „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” w ramach, której Szkolny Klub Wolontariusza przygotuje Wielkanocne Kartki z Życzeniami Świątecznymi, które wręczone zostaną seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.
              Przygotowane kartki z życzeniami dostarczyć należy do Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu do dnia 21.03.2016 r.
              Więcej informacji na temat akcji w Biurze Pośrednictwa Pracy Wolontariatu w godz. od 7.00 do 15.00 lub pod numerem telefonu 65 546 64 95.
              SERDECZNIE ZAPRASZAMY

              Dołączone pliki:


              Wolontariuszki Seniorki z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

              2016-02-12

              We wrześniu 2015 r. Lokalne Centrum Wolontariatu zawarło porozumienie o współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Wsparcia w Rawiczu. Wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu przy MGOPS systematycznie odwiedzają świetlice socjoterapeutyczne. Pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji i prowadzą zabawy z dziećmi. Wczoraj po raz kolejny Wolontariuszki Seniorki z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedziły dzieci uczęszczające na świetlicę w Szkole Podstawowej Nr 4. Dzieci przygotowały dla naszych Wolontariuszek występ artystyczny i karki z podziękowaniami za poświęcony czas, zaangażowanie i okazane serce.

              Dołączona galeria:

              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


              pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


               „Świąteczne spotkanie z kolędą”

               2016-01-18

               W dniu 15.01.2016 r. odbyło się „Świąteczne spotkanie z kolędą” podczas, którego Wolontariuszki działające czynnie w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Rawiczu oraz Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu prowadzili animacje dla dzieci – modelowali balony.
               Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie i poprowadzenie animacji dla dzieci.

               Dołączona galeria:

               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


               pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                OBCHODY DNIA WOLONTARIUSZA

                2015-12-22

                W dniu 21.12.2015 r. odbyły się OBCHODY DNIA WOLONTARIUSZA, w których uczestniczyli Dyrektorzy, Koordynatorzy i Wolontariusze ze Szkolnych Klubów Wolontariusza w: Szkole Podstawowej Nr 1, Szkole Podstawowej Nr 4, Szkole Podstawowej Nr 5, Szkole Podstawowej Nr 6, Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum w Sierakowie, Zespole Szkół Specjalnych, Zespole Szkół Nr 3, Zespole Szkół Zawodowych, I Liceum Ogólnokształcącym i pełnoletni Wolontariusze z Gminy Rawicz.
                W Obchodach Dnia Wolontariusza uczestniczyli też zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Rawicz Pan Grzegorz Kubik, Zastępca Burmistrza Gminy Rawicz Pan Paweł Szybaj, Kierownik Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Pani Magdalena Kaczmarek, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Pani Edyta Naskręt, Nauczyciel Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Pani Grażyna Michalik, Dyrekcja i pracownicy MGOPS w Rawiczu.
                Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, oraz Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 w Rawiczu wraz z Zespołem Golden Dance przygotowali dla zaproszonych gości część artystyczną.
                Burmistrz Gminy Rawicz Pan Grzegorz Kubik wraz z Dyrektorem MGOPS w Rawiczu Panią Władysławą Czajkowską oraz Koordynatorem Lokalnego Centrum Wolontariatu Panią Natalią Purgacz złożyli podziękowania i wręczyli dyplomy z gratulacjami. Życząc niegasnącej nadziei w podejmowanych działania wolontariackich.

                Dołączona galeria:

                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                pelna galeriaZobacz pełną galerię (19 fot.)...


                 Jarmark Bożonarodzeniowy

                 2015-12-14

                 W dniu 12.12.2015 r. odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy w Rawiczu, podczas którego przeprowadzona została Akcja „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami”. Upieczone przez Wolontariuszy pierniki zostały rozdane mieszkańcom Gminy Rawicz.
                 Wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4, Gimnazjum Nr 1 i Szkole Podstawowej Nr 6 przygotowali również część artystyczną na Jarmark Bożonarodzeniowy (taniec świąteczny, kolędy).
                 Wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariusza w Liceum Nr 1 i Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu zaangażowani byli w animowanie zabaw dla dzieci.
                 Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu serdecznie dziękuje Wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie.

                 Dołączona galeria:

                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (14 fot.)...


                  VII Gminny Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

                  2015-12-10

                  W dniu 09.12.2015 r. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu zaangażowani byli obsługę VII Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
                  Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc przy obsłudze VII Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
                  Koordynatorowi Wolontariatu Pani Monice Świtała dziękujemy za przygotowanie młodzieży do podejmowanych działań oraz rozwijanie wśród uczniów postaw społecznych, zaangażowania młodzieży na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

                  Dołączona galeria:

                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                  pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                   „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami”

                   2015-12-10

                   Akcja „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami” zorganizowana przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu trwa !!!

                   Wczoraj Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczak w Rawiczu pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Małgorzaty Ponieckiej, koordynatora Lokalnego Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu i Pani Eugenii Robaszewskiej przygotowywali i piekli pierniki.

                   W Akcję „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami” zaangażowała się również:
                   - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Władysława Broniewskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Justyny Przyjemskiej,
                   - Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Karola Kurpińskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Marioli Kruszka,
                   - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Wsi pod opieką koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Joanny Bańkowskiej i Pani Katarzyny Pałka,
                   - Gimnazjum Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Izabeli Radel,
                   - Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II pod opieką koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Alicji Klemczak i Pani Wiesławy Żurek,
                   - Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Moniki Świtała.


                   Upieczone przez Wolontariuszy pierniki rozdawane będą 12.12.2015 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, rozniesione zostaną do instytucji publicznych w Gminie Rawicz.

                   Dołączona galeria:

                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (27 fot.)...


                    Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

                    2015-12-04

                    „Wolontariat to promień nadziei, który rozprasza mrok samotności i dodaje odwagi do przezwyciężania przemocy i egoizmu. Wy wolontariusze jesteście znakiem nadziei
                    w naszych czasach. Wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z brakiem nadziei i cierpieniem”. (Jan Paweł II)

                    Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, wszystkim Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za bezinteresowną działalność oraz życzymy spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy.
                    Niech wolontariat będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność
                    i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania na polu wolontarystycznym.

                    Spotkanie Wolontariuszy działających w Lokalnym Centrum Wolontariatu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu odbędzie się w dniu 21.12.2015r. o godz. 15.30 w Restauracji Brylant.                    Lokalne Centrum Wolontariatu
                    przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej


                    KONKURSU ”SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA NA MEDAL”

                    2015-11-10

                    Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu zaprasza do udziału w konkursie na najbardziej aktywny i efektywny Szkolny Klub Wolontariusza w ramach konkursu „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal” W ramach konkursu zachęcamy Szkolne Kluby Wolontariusza do organizacji różnych akcji wolontarystycznych i uczestnictwa w akcjach organizowanych przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 20.06.2016 r.
                    Zdjęcia i opisy akcji wolontarstycznych organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza w roku szkolnym 2015/2016 należy dostarczyć w wersji papierowej do Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu, ul. Generała Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz i wysłać na emaila cw.ops@rawicz.pl do dnia 31.05.2016 r.


                    Osoby do kontaktu:
                    Natalia Purgacz Koordynator Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu
                    tel. 65 546-64-95
                    email: cw.ops@rawicz.pl

                    Agnieszka Duszak Specjalista ds. wolontariatu
                    tel. 65 546-64-95
                    email: cw.ops@rawicz.pl

                    Dołączone pliki:


                    XIV Gminny Dzień Seniora

                    2015-10-31

                    Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół nr 3 im. Rawickiego Korpusu Kadetów w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc przy obsłudze XIV Gminnego Dnia Seniora.
                    Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 dziękujemy za przygotowanie części artystycznej.
                    Koordynatorom Wolontariatu Pani Justynie Przyjemskiej, Pani Marlenie Staśkiewicz i Panu Dawidowi Kozica dziękujemy za przygotowanie młodzieży do podejmowanych działań oraz rozwijanie wśród uczniów postaw społecznych, zaangażowania młodzieży na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.


                    Szkolenie "Animacja grupy"

                    2015-10-26

                    W dniu 24.10.2015 r. odbyło się szkolenie "Animacja grupy", którego uczestnikami byli Wolontariusze z Gminy Rawicz. Zajęcia zostały przeprowadzone przez profesjonalnego trenera Panią Lucynę Roszak w oparciu o zabawę fabularyzowaną: CYRK. Program szkolenia obejmował: elementy KLANZY (chusta i tańce integracyjne), warsztat cyrkowy (z żonglowaniem talerzami i flowersticami), oraz malowanie twarzy (profesjonalnymi farbami SNAZAROO) i modelowanie balonów.
                    Serdecznie dziękujemy Pani Lucynie Roszak za przeprowadzenie szkolenia i dobrą zabawę, Wolontariuszom dziękujemy za udział w spotkaniu i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że zdobytą dziś wiedzę wykorzystają w swoje pracy wolontarystycznej.

                    Dołączona galeria:

                    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                    pelna galeriaZobacz pełną galerię (23 fot.)...


                     „Witaj szkoło! Bezpieczna Pyrka na wesoło”

                     2015-09-28

                     W dniu 26.09.2015 odbył się Festyn „Witaj szkoło! Bezpieczna Pyrka na wesoło” podczas, którego Wolontariuszki działające czynnie w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Rawiczu prowadziły animacje dla dzieci.
                     Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie i poprowadzenie animacji dla dzieci.

                     Dołączona galeria:

                     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                     pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


                      II Targi Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości.

                      2015-09-14

                      W dniu 12.09.2015 r. odbyły się II Targi Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości. Podczas targów Lokalne Centrum Wolontariatu w Rawiczu zaprezentowało swoje działania, promowało ideę wolontariatu i projekty „Mistrzowie Wolontariatu”, oraz „Pomaganie napędza mnie”.
                      Szkolne Kluby Wolontariusza również wzięły udział w II Targach Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rawiczu i Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu roznosili ulotki Lokalnego Centrum Wolontariatu i promowali wolontariat, zaś szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej Nr 4 przygotował występ artystyczny o tematyce dwudziestolecia międzywojennego w strojach z epoki.
                      Serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom i Pracownikom Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu za udział i zaangażowanie w II Targach Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości.

                      Dołączona galeria:

                      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                       przejdź do góry...

                       LOKALNE CENTRUM WOLONTARIATU przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu. ul. Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz, tel. (65) 546-64-95

                       Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji