Aktualności


Barwy Wolontariatu :)

2018-12-13

W dniu 12.12.2018r. w Wielkopolskim Konkursie Barwy Wolontariatu Miejsko -Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu otrzymał wyróżnienie i nagrodę w kategorii Organizacja/instytucja przyjazna wolontariatowi.
Wolontariuszki z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego również otrzymały wyróżnienie i nagrodę w kategorii Wolontariat senioralny.
Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie wspaniali Wolontariusze, których bezinteresowna pomoc jest prawdziwy bogactwem

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  PROMIEŃ NADZIEI :)

  2018-11-21

  W dniu dzisiejszym Wolontariusze z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z koordynatom Lokalnego Centrum Wolontariatu odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Rawiczu.
  Wolontariusze poczęstowali podopiecznych i personel Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Rawiczu przysmakami przygotowanymi podczas warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania.

  Lokalne Centrum Wolontariatu w Rawiczu serdecznie dziękuje za poświęcony czas i zaangażowanie Wolontariuszkom z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  Personelowi Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Rawiczu dziękujemy za współpracę :) :)

  „Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie.”
  Matka Teresa z Kalkuty

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlana

   XVII Gminny Dzień Seniora.

   2018-10-29

   Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc przy obsłudze XVII Gminnego Dnia Seniora.
   Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 Koordynatorom Wolontariatu Pani Justynie Przyjemskiej i Pani Monice Świtała dziękujemy za przygotowanie młodzieży do podejmowanych działań oraz rozwijanie wśród uczniów postaw społecznych, zaangażowania młodzieży na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych :)

   „W świecie, w którym rosną nierówności i coraz bardziej zapomina się o najsłabszych
   i potrzebujących, bezinteresowna służba wolontariatu jest prawdziwym bogactwem”

   (Papież Franciszek)


   UŚMIECHNIJ SIĘ :)

   2018-10-17

   W dniu dzisiejszym Wolontariusze z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z koordynatom Lokalnego Centrum Wolontariatu i pracownikiem Punktu Wsparcia Seniora ponownie odwiedzili małych pacjentów Szpitala Powiatowego w Rawiczu. Wolontariusze animowali zabawy dla dzieci oraz poczęstowali małych pacjentów i personel szpitala przysmakami przygotowanymi podczas warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania. Lokalne Centrum Wolontariatu w Rawiczu serdecznie dziękuje za poświęcony czas i zaangażowanie Wolontariuszkom z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
   Personelowi Szpitala Powiatowego w Rawiczu dziękujemy za współpracę

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    UŚMIECHNIJ SIĘ :)

    2018-09-19

    W dniu dzisiejszym Wolontariusze z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z koordynatom Lokalnego Centrum Wolontariatu i specjalistą działu wolontariatu odwiedzili małych pacjentów Szpitala Powiatowego w Rawiczu. Wolontariusze animowali zabawy dla dzieci, czytali dzieciom bajki i grali w gry planszowe. Lokalne Centrum Wolontariatu w Rawiczu serdecznie dziękuje za poświęcony czas i zaangażowanie Wolontariuszkom z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
    Personelowi Szpitala Powiatowego w Rawiczu dziękujemy za współpracę :) :)

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     UŚMIECHNIJ SIĘ

     2018-09-07

     Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu nawiązało współpracę z Szpitalem Powiatowym Sp. z. o.o w Rawiczu W ramach współpracy Wolontariusze LCW dwa razy w miesiącu prowadzić będą systematyczną akcję wolontariacką „Uśmiechnij się”. Akcja dotyczyć będzie wolontariatu na rzecz dzieci przebywających w szpitalu (m.in.: odwiedziny, animowanie zabaw, czytanie książek, modelowanie balonów itp.).


     Akademia Liderów :)

     2018-07-16

     Akademia Liderów

     Lato to dobry czas na wypoczynek, ale też na inwestycję w siebie. Wykorzystaj szansę i zgłoś się do Letniej Akademii Liderów!

     Jeszcze w sierpniu planowane są dwie edycje Akademii:

     1. Młodzieżowa Letnia Akademia Liderów kierowana do liderów w wieku 14-24 lata, którzy działają lub chcą działać społecznie w obszarach tj. kultura, sport, ochrona środowiska, opieka nad zwierzętami, działalność na rzecz dzieci i młodzieży, działalność rzecz seniorów itd.

     W ramach Młodzieżowej Letniej Akademii Liderów przewidziane są dwa zjazdy: 1-3 oraz 13-14 sierpnia organizowane w Żerkowie (koło Jarocina), w ramach których odbędą się szkolenia z zakresu:
     - tworzenia projektów i pozyskiwania pieniędzy na ich realizację
     - angażowania ludzi do aktywności
     - promocji działań społecznych
     - współpracy z biznesem na bazie społecznej odpowiedzialności.

     2. Letnia Akademia Liderów kierowany do liderów fundacji, stowarzyszeń i innych podmiotów ekonomii społecznej, którzy chcą usprawnić działalność swojej organizacji.

     W ramach Akademii przewidziane są dwa zjazdy: 6-8 oraz 13-14 sierpnia organizowane w Żerkowie (koło Jarocina), w ramach których odbędą się szkolenia z zakresu:
     - zarządzania zespołem
     - mobilizowania ludzi do aktywności
     - pozyskiwania środków na działania społeczne
     - promocji działań społecznych
     - współpracy z biznesem na bazie społecznej odpowiedzialności.

     Szkolenia poprowadzą specjaliści z długoletnim doświadczeniem w pracy w organizacjach pozarządowych. Dodatkowo uczestnicy Akademii będą mieli możliwość skorzystania z indywidualnego wsparcia doradców.

     Dla uczestników Akademii zapewnione są:
     - dojazd z Poznania, Leszna i Jarocina
     - nocleg i wyżywienie
     - materiały szkoleniowe

     W przypadku większej liczby zgłoszeń pierwszeństwo mają osoby działające społecznie na terenie subregionu leszczyńskiego.

     Zgłoszenia (za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych znajdujących się do pobrania pod wiadomością) można przesyłać mailem na adres: beata.zabroni@pisop.org.pl.

     Więcej informacji udziela Beata Zabroni (beata.zabroni@pisop.org.pl, 65/ 520 78 86).

     Akademia odbywa się w ramach projektu „LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

     Szczegółowe informacje na stronie : http://ekonomiaspoleczna.pisop.pl/akademia-liderow/


     Festyn Rodzinny

     2018-06-11

     W dniu 09.06.2018r. podczas Festyny Rodzinnego zorganizowanego przez Radę Osiedla Westerplatte Wolontariusze aktywnie działający w Lokalnym Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu prowadzili animacje dla dzieci. Do zadań Wolontariuszy należało m.in.: modelowanie balonów,malowanie twarzy.
     Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu serdecznie dziękuje Wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie.

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      Rodzinny Piknik Sportowy

      2018-06-05

      W dniu 3 czerwca 2018r. Wolontariusze Lokalnego Centrum Wolontariatu w Rawiczu prowadzili animacje dla dzieci: malowani twarze i modelowali balony podczas Rodzinnego Pikniku Sportowego zrealizowanego przez Kluby Aktywności Lokalnej działające w ramach projektu „Postaw na TAK” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020
      Lokalne Centrum Wolontariatu serdecznie dziękuje Wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       Wesołych Świąt!

       2018-03-31

       Drodzy Wolontariusze,

       Święta Wielkanocne to czas spokoju, wiary i nadziei.
       Życzymy, aby te Święta upłynęły w atmosferze radości i miłości,
       a także rodzinnych spotkań w duchu polskiej tradycji.
       Niech będzie to czas ciepła i serdeczności,
       a wzajemna życzliwość niech pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

       Z najlepszymi życzeniami

       Dyrekcja i pracownicy M-G OPS w Rawiczu


       „Wielkanocna Kartka z Życzeniami”

       2018-03-26

       W dniu 21.03.2018 r. została zakończona akcja „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” zorganizowana przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu.

       W Akcję „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” zaangażował się:
       - Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1 w Rawiczu pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Danuty Niwczyk
       - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Karoliny Szurman,
       - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Władysława Broniewskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Justyny Przyjemskiej,
       - Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Małgorzaty Ponieckiej,
       - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Wsi pod opieką koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Joanny Bańkowskiej i Pani Katarzyny Pałka,
       - Zespół Szkół im. Jana Pawła II pod opieką koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Alicji Klemczak i Pani Wiesławy Żurek,
       - I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Marleny Staśkiewicz,

       Przygotowane przez Wolontariuszy kartki świąteczne wręczone zostaną seniorom i osobom z niepełnosprawnościami, a także, rozniesione zostaną do instytucji publicznych w Gminie Rawicz.

       Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu serdecznie dziękuje Wolontariuszom za przygotowanie pięknych świątecznych kartek z życzeniami !!!

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        DZIAŁANIA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA Z ZESPOŁU SZKÓŁ IM.JANA PAWŁA II W MIESIĄCU STYCZNIU I LUTYM:

        2018-02-27

        -przygotowanie kartek urodzinowych dla małej Magdalenki;
        - dnia 31 stycznia 2018 r. Wolontariuszki z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedziły wolontariuszy ze szkolnego klubu wolontariusza i przeprowadziły zajęcia warsztatowe z zakresu tworzenia biżuterii.Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz podziwianiem efektów wspólnej pracy;
        -udział w akcji "Zbieramy skarpetki dla bezdomnych";
        -pomoc przy organizacji baliku karnawałowego w szkole.

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


        pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


         POCZYTAJMY RAZEM

         2018-02-27

         ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO PT. \\\\\\\"Poczytajmy razem” :) :) :)

         Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło swoje prace 5 Szkolnych Klubów Wolontariusza działających na terenie Gminy Rawicz. Po długich naradach, Jury w składzie: dyrektor Marta Rzepecka, nauczyciele Dorota Słocka, Wiesława Żurek, Alicja Klemczak wyłoniło jednego zwycięzcę i przyznała 1 wyróżnienie.

         Oto oni:
         I miejsce: Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej nr 4 (Aleksandra Sikora i Maja Jankowiak pod kierunkiem Justyny Przyjemskiej )

         Wyróżnienie:
         Szkolny Klub Wolontariusza w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Rawiczu (uczniowie Julia Berus, Julia Balcer, Jagoda Bartkowska pod kierunkiem Danuty Niwczyk)

         Wszyscy pozostali uczniowie i Szkolne Kluby Wolontariusza otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom po ustaleniu odpowiedniego terminu z nauczycielami.

         Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe pomysły i podzielenie się swoim talentem z dziećmi naszej szkoły. Wasze prace zostały umieszczone na stałe w bibliotece szkolnej i będą z nich korzystać dzieci i ich rodzice oraz nauczyciele. Wykonane przez was książki sensoryczne pomogą im w ciekawy i wielozmysłowy sposób poznawać otaczający ich świat.

         Organizatorzy:
         Wiesława Żurek
         Alicja Klemczak

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          "Poczytajmy razem” :) :) :)

          2018-02-27

          ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO PT. "Poczytajmy razem” :) :) :)

          Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło swoje prace 5 Szkolnych Klubów Wolontariusza działających na terenie Gminy Rawicz. Po długich naradach, Jury w składzie: dyrektor Marta Rzepecka, nauczyciele Dorota Słocka, Wiesława Żurek, Alicja Klemczak wyłoniło jednego zwycięzcę i przyznała 1 wyróżnienie.

          Oto oni:
          I miejsce: Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej nr 4 (Aleksandra Sikora i Maja Jankowiak pod kierunkiem Justyny Przyjemskiej )

          Wyróżnienie:
          Szkolny Klub Wolontariusza w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Rawiczu (uczniowie Julia Berus, Julia Balcer, Jagoda Bartkowska pod kierunkiem Danuty Niwczyk)

          Wszyscy pozostali uczniowie i Szkolne Kluby Wolontariusza otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom po ustaleniu odpowiedniego terminu z nauczycielami.

          Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe pomysły i podzielenie się swoim talentem z dziećmi naszej szkoły. Wasze prace zostały umieszczone na stałe w bibliotece szkolnej i będą z nich korzystać dzieci i ich rodzice oraz nauczyciele. Wykonane przez was książki sensoryczne pomogą im w ciekawy i wielozmysłowy sposób poznawać otaczający ich świat.

          Organizatorzy:
          Wiesława Żurek
          Alicja Klemczak


          Akcja „Seniorzy Seniorom”

          2017-12-13

          W dniu 13.12.2017r. swój finał miała akcja „Seniorzy Seniorom” zorganizowana przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rawiczu i Lokalnym Centrum Wolontariatu.
          W ramach akacji „Seniorzy Seniorom” przedstawiciele Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pani Krystyna Janiszewska i Pani Wanda Walkowiak wraz z Koordynatorem Lokalnego Centrum Wolontariatu w Rawiczu Panią Natalią Purgacz i Specjalistą ds. wolontariatu Panią Agnieszką Duszak odwiedzili kilku samotnych seniorów. Wręczyli seniorom upominki świąteczne zakupione przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i złożyli życzenia bożonarodzeniowe.
          Spotkania z seniorami były bardzo wzruszające i na długo pozostaną w naszej pamięci. Uświadomiły nam jak wiele jest do zrobienia w tym obszarze, z jak wieloma kłopotami dnia codziennego borykają się dziś seniorzy.
          Wiemy, że nie rozwiążemy wszystkich problemów osób starszych, ale myślimy, że gdyby więcej było takich inicjatyw jak ta podjęta przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życie seniorów, o których społeczeństwo często zapomina byłoby lepsze.
          Serdecznie dziękuję Słuchaczom Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za zorganizowanie, przeprowadzanie i zaangażowanie się w akcję „Seniorzy Seniorom”.
          Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”
          Jana Pawła II

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

           Piernikowy Szlak z Wolontariuszami

           2017-12-09

           W dniu 09.12.2017r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego swój finał miała Akcja PIERNIKOWY SZLAK Z WOLONTARIUSZAMI :) Wolontariusze i pracownicy MGOPS w Rawiczu rozdawali mieszkańcom Gminy Rawicz pierniki upieczone przez Wolontariuszy. Ponadto Wolontariusze animowali zabawy i modelowali balony dla dzieci. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie i poświęcony czas :) :)

           Dołączona galeria:

           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

            Akcja „Seniorzy Seniorom”

            2017-11-09

            Tak jak w ubiegłym roku z inicjatywy słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z Lokalnym Centrum Wolontariatu przy Miejsko-Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu już po raz drugi zorganizowana została akcja „Seniorzy Seniorom”.
            W ramach akcji seniorzy z RUTW przygotują świąteczne paczki dla samotnych seniorów z Gminy Rawicz. Ten niewielki gest sprawi, że seniorzy będą mieli poczucie, że nie są przeźroczyści, że się o nich pamięta… Tym bardziej, że Święta to okres, w którym bardziej niż kiedykolwiek odczuwamy potrzebę bycia wśród bliskich i cieszymy się ich obecnością.
            Świąteczne paczki zostaną wręczone seniorom wraz z życzeniami przez delegację słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
            „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.
            Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
            Jan Paweł II


            XVI Gminny Dzień Seniora

            2017-10-27

            Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc przy obsłudze XVI Gminnego Dnia Seniora.
            Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza: w Szkole Podstawowej Nr 4, w Szkole Podstawowej Nr 3 dziękujemy za przygotowanie części artystycznej.
            Koordynatorom Wolontariatu Pani Justynie Przyjemskiej, Pani Karolinie Szurman i Pani Monice Świtała dziękujemy za przygotowanie młodzieży do podejmowanych działań oraz rozwijanie wśród uczniów postaw społecznych, zaangażowania młodzieży na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

            Dołączona galeria:

            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


            pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


             Festyn Rodzinny

             2017-06-24

             W dniu 24.06.2017r. podczas Festyny Rodzinnego zorganizowanego przez Radę Osiedla Westerplatte Wolontariusze w Rawiczu Wolontariusze aktywnie działający w Lokalnym Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu prowadzili animacje dla dzieci. Do zadań Wolontariuszy należało m.in.: zabawy z chustą animacyjną KLANZA, modelowanie balonów, malowanie twarzy.
             Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu serdecznie dziękuje Wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie.

             Dołączona galeria:

             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


             pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


              Szkolny Klub Wolontariusza w Gimnazjum w Sierakowie

              2017-05-31

              Wolontariat w Gimnazjum w Sierakowie liczy obecnie 14 osób. Są to głównie uczniowie i uczennice z klas drugich i trzecich. Opiekunem jest psycholog szkolny Kamila Wiśniewska.
              W roku szkolnym 2016/2017 wolontariat przeprowadził kilka akcji pomocowych. Obyły się trzy spotkania w Przedszkolu nr 5 „Pod Grzybkiem” w Rawiczu, gdzie młodzież przeprowadziła ciekawe zajęcia z dziećmi na temat zdrowego stylu życia (w tym czasie odbył się spacer, na którym rozdano przedszkolakom kamizelki przekazane przez Urząd Miasta w Rawiczu), eksperymenty chemiczne z dostępnych w każdym domu środków spożywczych oraz rozwijające zajęcia na temat pór roku, z zagadkami, piosenkami i wspólnym kolorowaniem.
              W styczniu natomiast grupa wolontariuszy odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu. Wzięto udział w zajęciach dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Celem było nawiązanie współpracy z placówką, relacji z nowo poznanymi ludźmi oraz rozwijanie umiejętności poznawczych niepełnosprawnych osób. W czasie spotkania układano puzzle, grano w gry, czytano bajki i śpiewano kolędy.
              Wolontariusze przeprowadzili także w czasie Świąt Bożego Narodzenia zbiórkę słodyczy i żywności, które zostały podarowane najuboższym rodzinom uczniów gimnazjum oraz zbierano pieniądze w czasie dyskoteki szkolnej na pomoc rodzinie uczennicy, w domu której doszło do wybuchu gazu. W związku z tym sprzedawano upieczone przez młodzież ciasta oraz przygotowano słodycze z wróżbami.

              Dołączona galeria:

              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


              pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


               DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSSZKOLNYM W ZIELONEJ WSI ROK SZKOLNY 2016/2017

               2017-05-29

               obejmowała m.in.:
               Udział w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie szkoły i poza nią.
               • Stworzenie plakatu zachęcającego do udziału w akcji zbierania karmy, zabawek oraz akcesoriów dla kotów i psów - na terenie szkoły oraz przedszkola uczennice i uczniowie przeprowadzili zbiórkę, a całość dostarczono do Szkoły Podstawowej nr 4 - współorganizatora akcji.
               • Akcja zbierania kasztanów i żołędzi przekazanych dla zwierząt leśnych do Nadleśnictwa Piaski
               • Przygotowanie części artystycznej pt. „Przez pokolenia z walizką” i wystąpienie podczas Dnia Seniora 23.11.2016r. organizowanym na Rancho w Zielonej Wsi. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wybrali odpowiedni scenariusz, nauczyli się swoich ról, przygotowali rekwizyty, na spotkaniach ćwiczyli akcent, dykcję wymowę oraz gesty.
               •Stworzenie plakatu zachęcającego do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci w Somalii. „Akcja Edukacja” mająca na celu zwiększenie dostępu do edukacji polegała na sprzedaży przez członków Klubu bransoletek na terenie szkoły. Zysk został przekazany na konto PAH.

               Współpraca z Fundacją Tara – pierwszym w Polsce schroniskiem dla koni
               •Nawiązanie kontaktu mailowego oraz telefonicznego z właścicielami schroniska, przygotowanie plakatu zachęcającego do udziału w akcji zbierania pieniędzy na rzecz koni (Akcja „Wrzuć Grosika dla Konika”), zbiórka pieniędzy oraz wyjazd członków Klubu do schroniska, przekazanie zebranej kwoty oraz zwiedzenie terenu.

               Dołączona galeria:

               nazwawyswietlananazwawyswietlana

                Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu

                2017-05-26

                Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu zainicjował swoją działalność we wrześniu 2016 roku. Zrzesza on ponad 30 członków. Są to uczniowie klas II – VI. W tym czasie wolontariusze podjęli współpracę z wieloma instytucjami.
                Były to Dzienny Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Uniwersytet Trzeciego Wieku, przedszkola, parafia rawicka, Dom Pomocy Społecznej w Pakówce, Koło Gospodyń Wiejskich w Szymanowie. W okresie swej działalności klub zorganizował i przeprowadził wiele akcji,które miały na celu pomoc potrzebującym. Warto tu wspomnieć o zorganizowanej przez klub zbiórki publicznej na leczenie i rehabilitację Dominika (na rawickim deptaku). W zbiórkę zaangażowała się szkolna społeczność, zarówno uczniowie i nauczyciele. Kilkakrotnie wolontariusze występowali podczas finału WOŚP. Włączyli się również w akcję Amnesty International "Maraton pisania listów", gdzie starsi wolontariusze zachęcali mieszkańców do podpisania się pod listami. Akcja ta przeprowadzona została w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Bardzo często wolontariusze wychodzą na główne ulice naszego miasta, gdzie przy okazji różnych świąt składają życzenia, wręczają upominki, kartki z życzeniami, a nawet śpiewają i tańczą. Były to m.in. Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet, walentynki, Narodowe Święto Niepodległości, Boże Narodzenie, Wielkanoc itp. Celem tych akcji było kreowanie w obywatelach poczucia patriotyzmu, kultywowanie tradycji, a przede wszystkim sprawianie sobie i innym radości. W czasie Bożego Narodzenia wolontariusze piekli i dekorowali pierniki, które rozdawali mieszkańcom Rawicza i okolic. Podejmowali się również prac porządkowych, np. w lesie, na cmentarzu, w czasie różnych uroczystości i imprez. Zorganizowali wiele słodkich spotkań przy okazji różnych świąt dla seniorów, chorych i niepełnosprawnych. W czasie tych spotkań nasi goście mogli podziwiać nasze występy a także wspólnie z nami śpiewać i bawić się. Były to min. Jasełka, Wielkanoc na wesoło, Misterium Męki Pańskiej, a także tańce i śpiew w czasie inauguracji roku szkolnego RUTW, zjazdu rodzin w DPS, Dnia Chorych, Światowego Dnia Młodzieży, Dnia Dziecka. Wspólnie z proboszczem rawickiej parafii zorganizowali również spotkanie opłatkowe dla mieszkańców i wspólne kolędowanie przy żłóbku na miejskim rynku. Podjęli również współpracę z przedszkolami. Wolontariusze opracowali scenariusze zajęć, które później przeprowadzili w przedszkolach. W czasie tych spotkań podjęli głównie tematy związane z emocjami, z przyjaźnią. Starsi wolontariusze uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez wolontariuszkę z RUTW, a następnie swoją wiedzę i umiejętności przekazali młodszym wolontariuszom.Wszystkie działania, jakie podejmują nasi wolontariusze, nie tylko sprawiają radość innym. To,co robią,daje im poczucie satysfakcji i szczęścia.
                https://www.youtube.com/watch?v=WUf6TyB2l5E


                Przedstawienie

                2017-04-11

                W dniu 11.04.2017r. Wolontariusze ze Szkolnego Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 w Rawiczu wraz z Zespołem Golden Dance koordynowanym przez Panią Justynę Przyjemską przygotowali przedstawienie Wielkanocne dla Uczestników Dziennego Domu Pomocy Społecznej i Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.
                Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom za przygotowanie przedstawienia Wielkanocnego.

                Dołączona galeria:

                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                 „Wielkanocna Kartka z Życzeniami”

                 2017-03-07

                 Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu zaprasza Szkolne Kluby Wolontariusza do wzięcia udziału w II edycji akcji „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” w ramach, której Szkolny Klub Wolontariusza przygotuje Wielkanocne Kartki z Życzeniami Świątecznymi, które wręczone zostaną seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.
                 Przygotowane kartki z życzeniami dostarczyć należy do Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu do dnia 31.03.2017 r.
                 Więcej informacji na temat akcji w Biurze Pośrednictwa Pracy Wolontariatu w godz. od 7.00 do 15.00 lub pod numerem telefonu 65 546 10 02.

                 SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)


                 Warsztat biżuteryjny

                 2017-03-02

                 W dniu 24.02.2017r. Wolontariuszki z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeprowadziły warsztat biżuteryjny dla seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej.
                 Podczas warsztatów uczestnicy Dziennego Domu Pomocy Społecznej zdobyli wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu tworzenia biżuterii.
                 W ramach podziękowania seniorzy z DDPS zaprosili Wolontariuszki na przygotowane własnoręcznie pączki.

                 Dołączona galeria:

                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                  Życzenia

                  2016-12-23


                  Wszystkim razem i każdemu z osobna,
                  w tym wyjątkowym i długo wyczekiwanym czasie,
                  czasie cudu Bożego Narodzenia,
                  pragniemy złożyć wszystkim świąteczne życzenia…
                  Magii i ciepła w sercu,
                  zatrzymania od spraw codziennych i trudnych.
                  Spokoju, czasu radości i refleksji.
                  Śpiew kolęd niech zjednoczy nas przy wigilijnym stole,
                  a pierwsza gwiazda na niebie niech przyświeca przez cały rok.
                  W Nowym Roku zdrowia, pomyślności i szczęścia,
                  radości i siły na kolejne plany i zamierzenia.                  Składa
                  Dyrekcja i pracownicy MGOPS w Rawiczu
                  Kierownik i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu
                  Kierownik i pracownicy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu
                  Centrum Wolontariatu przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu

                  Rawicz, grudzień 2016

                  Akcja „Seniorzy Seniorom”

                  2016-12-19

                  W dniu 19.12.2016r. swój finał miała akcja „Seniorzy Seniorom” zorganizowana przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rawiczu i Lokalnym Centrum Wolontariatu.
                  W ramach akacji „Seniorzy Seniorom” słuchacze Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z pracownikami prowadzącymi Lokalne Centrum Wolontariatu w Rawiczu odwiedzili kilku samotnych seniorów. Wręczyli seniorom upominki świąteczne zakupione przez słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i złożyli życzenia bożonarodzeniowe.
                  „Na uwagę zasługują te wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym ludzie starzy mogą nie tylko dbać o swoja kondycję fizyczną i intelektualną, ale rozwijać relacje z innymi oraz także stawać się przydatni, oddając innym swój czas, umiejętności i doświadczenie. Pozwala to zachować i pogłębić wartość życia”.
                  Jan Paweł II

                  Dołączona galeria:

                  nazwawyswietlananazwawyswietlana

                   Akcja „Seniorzy Seniorom”

                   2016-12-12

                   Z inicjatywy słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rawiczu i Lokalnym Centrum Wolontariatu zorganizowana została akcja „Seniorzy Seniorom”. W ramach akcji seniorzy z RUTW przygotują świąteczne paczki dla samotnych seniorów z Gminy Rawicz. Ten niewielki gest sprawi, że seniorzy będą mieli poczucie, że nie są przeźroczyści, że się o nich pamięta… Tym bardziej, że Święta to okres, w którym bardziej niż kiedykolwiek odczuwamy potrzebę bycia wśród bliskich i cieszymy się ich obecnością.
                   Świąteczne paczki zostaną wręczone seniorom wraz z życzeniami przez delegację słuchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
                   „Ludzie starsi nie tylko powinni oczekiwać pomocy od innych, ale równocześnie na miarę swoich sił i możliwości, udzielać jej innym”.
                   Jan Paweł II


                   Piernikowy Szlak z Wolontariuszami

                   2016-11-29

                   Akcja „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami” zorganizowana przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu trwa !!!

                   Wczoraj Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Rawiczu
                   pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Małgorzaty Chojaczyk i Pani Danuty Niwczyk przygotowywali i piekli pierniki.

                   Dołączona galeria:

                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                    XV Gminny Dzień Seniora.

                    2016-11-18

                    Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc przy obsłudze XV Gminnego Dnia Seniora.
                    Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza: w Szkole Podstawowej Nr 4, w Szkole Podstawowej Nr 3 i w I Liceum Ogólnokształcącym dziękujemy za przygotowanie części artystycznej.
                    Koordynatorom Wolontariatu Pani Justynie Przyjemskiej, Pani Marlenie Staśkiewicz, Pani Karolinie Szurman i Pani Monice Świtała dziękujemy za przygotowanie młodzieży do podejmowanych działań oraz rozwijanie wśród uczniów postaw społecznych, zaangażowania młodzieży na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

                    Dołączona galeria:

                    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                     ANIMACJE DLA DZIECI

                     2016-06-20

                     W dniu 18.06.2016 r. odbył się Festyn Rodzinny na osiedlu Westerplatte podczas, którego Wolontariusze działający czynnie w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Rawiczu prowadzili animacje dla dzieci – modelowali balony, malowali twarze, prowadzili zabawy.
                     Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie i poprowadzenie animacji dla dzieci.

                     Dołączona galeria:

                     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                     pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                      Rozstrzygnięcie konkursu „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal”

                      2016-06-20

                      W dniu 20.06.2016 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal” ogłoszonego prze Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu.
                      W listopadzie 2015 r. Lokalne Centrum Wolontariatu ogłosiło konkurs na najbardziej aktywny i efektywny Szkolny Klub Wolontariusza. W ramach konkursu pt. „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal” LCW zachęcało Szkolne Kluby Wolontariusza do organizacji różnych akcji wolontarystycznych i uczestnictwa w akcjach organizowanych przez LCW.
                      Do udziału w konkursie przystąpiło 10 szkół spośród 12 szkół, które do dnia 31.05.2016 r. dostarczyły sprawozdanie z realizacji działań szkolnego klubu.
                      W dniu 13.06.2016 r. komisja konkursowa w składzie: Koordynator Lokalnego Centrum Wolontariatu Natalia Purgacz, Dyrektor MGOPS Władysława Czajkowska, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Rawiczu Edyta Naskręt oraz Przedstawicielka Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Maria Maćkowiak dokonała rozstrzygnięcia konkursu.
                      Mieliśmy duży problem z wyborem najbardziej aktywnego i efektywnego Szkolnego Klubu Wolontariusza, ponieważ działalność każdego klubu jest wyjątkowa i nietuzinkowa. Wytypowano dwie szkoły, które ex aequo zajęły pierwsze miejsce oraz szkołę, która zajęła drugie miejsce. Cechuje je różnorodność działań, systematyczność, pomysłowość oraz zaangażowanie Wolontariuszy.
                      Ocenie podlegała m.in.: liczba podjętych działań, cykliczność prowadzonych działań, ich dostępność, zasięg, a przede wszystkim kreatywność Wolontariuszy zaangażowanych w działania Szkolnego Klubu Wolontariusza.
                      Wszystkie Szkolne Kluby Wolontariusza, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominek przygotowany przez Wolontariuszy z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowała firma RAWAG. Po uroczysty wręczeniu nagród Wolontariusze zostali zaproszeni przez Dyrektora Domu Kultury w Rawiczu na seans filmowy.
                      Nagrody w konkursie „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal” wręczyli Dyrektor MGOPS w Rawiczu Pani Władysława Czajkowską i Specjalista ds. Wolontariatu Pani Agnieszka Duszak.

                      I miejsce w konkursie zajął:
                      Szkolny Klub Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu koordynowany przez Panią Monikę Świtała oraz Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 koordynowany przez Panią Justynę Przyjemską
                      II miejsce
                      Szkolny Klub Wolontariusza w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu koordynowany przez Panią Alicję Klemczak i Panią Wiesławę Żurek


                      WOLONTARIUSZE NA MEDAL !!!

                      2016-05-10

                      Zapraszamy Wolontariuszy czynnie działających w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Rawicz do wzięcia udziału w projekcie: WOLONTARIUSZE NA MEDAL !!!

                      Celem projektu jest: Podniesienie kompetencji z zakresu animowania zabaw dla dzieci oraz nabycie nowych umiejętności podczas warsztatów decoupage i biżuteryjnego 14 Wolontariuszy czynnie działających w Lokalanym Centrum Wolontariatu w okresie od 01.05.2016 r. do 30.09.2016 r.

                      W ramach projektu zaplanowano m.in.:
                      - blok szkoleniowy z zakresu prowadzenia animacji dla dzieci,
                      - międzypokoleniowe ognisko integracyjne,
                      - warsztaty decoupage,
                      - warsztat biżuteryjny.

                      Czas realizacji projektu: od 01.05.2016 r. do 30.09.2016 r.

                      Kontakt: 65 546 10 02, email: cw.ops@rawicz.pl

                      ZAPRASZAMY – REKRUTACJA TRWA. Liczba miejsc ograniczona!!!

                      Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


                      Przedstawienie Wielkanocne

                      2016-03-22

                      W dniu 22.03.2016 r. Wolontariusze ze Szkolnego Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 w Rawiczu wraz z Zespołem Golden Dance koordynowanym przez Panią Justynę Przyjemską przygotowali przedstawienie Wielkanocne dla Uczestników Dziennego Domu Pomocy Społecznej i Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.
                      Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom za przygotowanie przedstawienia Wielkanocnego.

                      Dołączona galeria:

                      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (17 fot.)...


                       Wielkanocna Kartka z Życzeniami

                       2016-03-22

                       W dniu 21.03.2016 r. została zakończona akcja „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” zorganizowana przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu.

                       W Akcję „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” zaangażowała się:
                       - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Małgorzaty Chojaczyk,
                       - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Władysława Broniewskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Justyny Przyjemskiej,
                       - Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Karola Kurpińskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Marioli Kruszka,
                       - Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Małgorzaty Ponieckiej,
                       - Zespół Szkół im. Jana Pawła II pod opieką koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Alicji Klemczak i Pani Wiesławy Żurek,

                       Przygotowane przez Wolontariuszy kartki świąteczne wręczone zostaną seniorom i osobom z niepełnosprawnościami, a także, rozniesione zostaną do instytucji publicznych w Gminie Rawicz.

                       Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu serdecznie dziękuje Wolontariuszom za przygotowanie pięknych świątecznych kartek z życzeniami !!!

                       Dołączona galeria:

                       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                       pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                        „Wielkanocna Kartka z Życzeniami”

                        2016-03-14

                        Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu zaprasza Szkolne Kluby Wolontariusza do wzięcia udziału w akcji „Wielkanocna Kartka z Życzeniami” w ramach, której Szkolny Klub Wolontariusza przygotuje Wielkanocne Kartki z Życzeniami Świątecznymi, które wręczone zostaną seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.
                        Przygotowane kartki z życzeniami dostarczyć należy do Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu do dnia 21.03.2016 r.
                        Więcej informacji na temat akcji w Biurze Pośrednictwa Pracy Wolontariatu w godz. od 7.00 do 15.00 lub pod numerem telefonu 65 546 64 95.
                        SERDECZNIE ZAPRASZAMY

                        Dołączone pliki:


                        Wolontariuszki Seniorki z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

                        2016-02-12

                        We wrześniu 2015 r. Lokalne Centrum Wolontariatu zawarło porozumienie o współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Wsparcia w Rawiczu. Wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu przy MGOPS systematycznie odwiedzają świetlice socjoterapeutyczne. Pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji i prowadzą zabawy z dziećmi. Wczoraj po raz kolejny Wolontariuszki Seniorki z Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedziły dzieci uczęszczające na świetlicę w Szkole Podstawowej Nr 4. Dzieci przygotowały dla naszych Wolontariuszek występ artystyczny i karki z podziękowaniami za poświęcony czas, zaangażowanie i okazane serce.

                        Dołączona galeria:

                        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                        pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


                         „Świąteczne spotkanie z kolędą”

                         2016-01-18

                         W dniu 15.01.2016 r. odbyło się „Świąteczne spotkanie z kolędą” podczas, którego Wolontariuszki działające czynnie w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Rawiczu oraz Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu prowadzili animacje dla dzieci – modelowali balony.
                         Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie i poprowadzenie animacji dla dzieci.

                         Dołączona galeria:

                         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                         pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                          OBCHODY DNIA WOLONTARIUSZA

                          2015-12-22

                          W dniu 21.12.2015 r. odbyły się OBCHODY DNIA WOLONTARIUSZA, w których uczestniczyli Dyrektorzy, Koordynatorzy i Wolontariusze ze Szkolnych Klubów Wolontariusza w: Szkole Podstawowej Nr 1, Szkole Podstawowej Nr 4, Szkole Podstawowej Nr 5, Szkole Podstawowej Nr 6, Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum w Sierakowie, Zespole Szkół Specjalnych, Zespole Szkół Nr 3, Zespole Szkół Zawodowych, I Liceum Ogólnokształcącym i pełnoletni Wolontariusze z Gminy Rawicz.
                          W Obchodach Dnia Wolontariusza uczestniczyli też zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Rawicz Pan Grzegorz Kubik, Zastępca Burmistrza Gminy Rawicz Pan Paweł Szybaj, Kierownik Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Pani Magdalena Kaczmarek, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Pani Edyta Naskręt, Nauczyciel Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Pani Grażyna Michalik, Dyrekcja i pracownicy MGOPS w Rawiczu.
                          Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, oraz Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 w Rawiczu wraz z Zespołem Golden Dance przygotowali dla zaproszonych gości część artystyczną.
                          Burmistrz Gminy Rawicz Pan Grzegorz Kubik wraz z Dyrektorem MGOPS w Rawiczu Panią Władysławą Czajkowską oraz Koordynatorem Lokalnego Centrum Wolontariatu Panią Natalią Purgacz złożyli podziękowania i wręczyli dyplomy z gratulacjami. Życząc niegasnącej nadziei w podejmowanych działania wolontariackich.

                          Dołączona galeria:

                          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                          pelna galeriaZobacz pełną galerię (19 fot.)...


                           Jarmark Bożonarodzeniowy

                           2015-12-14

                           W dniu 12.12.2015 r. odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy w Rawiczu, podczas którego przeprowadzona została Akcja „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami”. Upieczone przez Wolontariuszy pierniki zostały rozdane mieszkańcom Gminy Rawicz.
                           Wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4, Gimnazjum Nr 1 i Szkole Podstawowej Nr 6 przygotowali również część artystyczną na Jarmark Bożonarodzeniowy (taniec świąteczny, kolędy).
                           Wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariusza w Liceum Nr 1 i Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu zaangażowani byli w animowanie zabaw dla dzieci.
                           Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu serdecznie dziękuje Wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie.

                           Dołączona galeria:

                           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                           pelna galeriaZobacz pełną galerię (14 fot.)...


                            VII Gminny Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

                            2015-12-10

                            W dniu 09.12.2015 r. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu zaangażowani byli obsługę VII Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
                            Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc przy obsłudze VII Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
                            Koordynatorowi Wolontariatu Pani Monice Świtała dziękujemy za przygotowanie młodzieży do podejmowanych działań oraz rozwijanie wśród uczniów postaw społecznych, zaangażowania młodzieży na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

                            Dołączona galeria:

                            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                            pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                             „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami”

                             2015-12-10

                             Akcja „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami” zorganizowana przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu trwa !!!

                             Wczoraj Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczak w Rawiczu pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Małgorzaty Ponieckiej, koordynatora Lokalnego Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Rawiczu i Pani Eugenii Robaszewskiej przygotowywali i piekli pierniki.

                             W Akcję „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami” zaangażowała się również:
                             - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Władysława Broniewskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Justyny Przyjemskiej,
                             - Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Karola Kurpińskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Marioli Kruszka,
                             - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Wsi pod opieką koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Joanny Bańkowskiej i Pani Katarzyny Pałka,
                             - Gimnazjum Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Izabeli Radel,
                             - Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II pod opieką koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Alicji Klemczak i Pani Wiesławy Żurek,
                             - Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego pod opieką koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Moniki Świtała.


                             Upieczone przez Wolontariuszy pierniki rozdawane będą 12.12.2015 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, rozniesione zostaną do instytucji publicznych w Gminie Rawicz.

                             Dołączona galeria:

                             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                             pelna galeriaZobacz pełną galerię (27 fot.)...


                              Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

                              2015-12-04

                              „Wolontariat to promień nadziei, który rozprasza mrok samotności i dodaje odwagi do przezwyciężania przemocy i egoizmu. Wy wolontariusze jesteście znakiem nadziei
                              w naszych czasach. Wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z brakiem nadziei i cierpieniem”. (Jan Paweł II)

                              Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, wszystkim Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za bezinteresowną działalność oraz życzymy spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy.
                              Niech wolontariat będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność
                              i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania na polu wolontarystycznym.

                              Spotkanie Wolontariuszy działających w Lokalnym Centrum Wolontariatu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu odbędzie się w dniu 21.12.2015r. o godz. 15.30 w Restauracji Brylant.                              Lokalne Centrum Wolontariatu
                              przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej


                              KONKURSU ”SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA NA MEDAL”

                              2015-11-10

                              Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu zaprasza do udziału w konkursie na najbardziej aktywny i efektywny Szkolny Klub Wolontariusza w ramach konkursu „Szkolny Klub Wolontariusza Na Medal” W ramach konkursu zachęcamy Szkolne Kluby Wolontariusza do organizacji różnych akcji wolontarystycznych i uczestnictwa w akcjach organizowanych przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 20.06.2016 r.
                              Zdjęcia i opisy akcji wolontarstycznych organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza w roku szkolnym 2015/2016 należy dostarczyć w wersji papierowej do Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu, ul. Generała Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz i wysłać na emaila cw.ops@rawicz.pl do dnia 31.05.2016 r.


                              Osoby do kontaktu:
                              Natalia Purgacz Koordynator Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu
                              tel. 65 546-64-95
                              email: cw.ops@rawicz.pl

                              Agnieszka Duszak Specjalista ds. wolontariatu
                              tel. 65 546-64-95
                              email: cw.ops@rawicz.pl

                              Dołączone pliki:


                              XIV Gminny Dzień Seniora

                              2015-10-31

                              Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu składa serdeczne podziękowania Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół nr 3 im. Rawickiego Korpusu Kadetów w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc przy obsłudze XIV Gminnego Dnia Seniora.
                              Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej Nr 4 dziękujemy za przygotowanie części artystycznej.
                              Koordynatorom Wolontariatu Pani Justynie Przyjemskiej, Pani Marlenie Staśkiewicz i Panu Dawidowi Kozica dziękujemy za przygotowanie młodzieży do podejmowanych działań oraz rozwijanie wśród uczniów postaw społecznych, zaangażowania młodzieży na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.


                              Szkolenie "Animacja grupy"

                              2015-10-26

                              W dniu 24.10.2015 r. odbyło się szkolenie "Animacja grupy", którego uczestnikami byli Wolontariusze z Gminy Rawicz. Zajęcia zostały przeprowadzone przez profesjonalnego trenera Panią Lucynę Roszak w oparciu o zabawę fabularyzowaną: CYRK. Program szkolenia obejmował: elementy KLANZY (chusta i tańce integracyjne), warsztat cyrkowy (z żonglowaniem talerzami i flowersticami), oraz malowanie twarzy (profesjonalnymi farbami SNAZAROO) i modelowanie balonów.
                              Serdecznie dziękujemy Pani Lucynie Roszak za przeprowadzenie szkolenia i dobrą zabawę, Wolontariuszom dziękujemy za udział w spotkaniu i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że zdobytą dziś wiedzę wykorzystają w swoje pracy wolontarystycznej.

                              Dołączona galeria:

                              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                              pelna galeriaZobacz pełną galerię (23 fot.)...


                               „Witaj szkoło! Bezpieczna Pyrka na wesoło”

                               2015-09-28

                               W dniu 26.09.2015 odbył się Festyn „Witaj szkoło! Bezpieczna Pyrka na wesoło” podczas, którego Wolontariuszki działające czynnie w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Rawiczu prowadziły animacje dla dzieci.
                               Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie i poprowadzenie animacji dla dzieci.

                               Dołączona galeria:

                               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                               pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


                                II Targi Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości.

                                2015-09-14

                                W dniu 12.09.2015 r. odbyły się II Targi Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości. Podczas targów Lokalne Centrum Wolontariatu w Rawiczu zaprezentowało swoje działania, promowało ideę wolontariatu i projekty „Mistrzowie Wolontariatu”, oraz „Pomaganie napędza mnie”.
                                Szkolne Kluby Wolontariusza również wzięły udział w II Targach Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rawiczu i Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu roznosili ulotki Lokalnego Centrum Wolontariatu i promowali wolontariat, zaś szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej Nr 4 przygotował występ artystyczny o tematyce dwudziestolecia międzywojennego w strojach z epoki.
                                Serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom i Pracownikom Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu za udział i zaangażowanie w II Targach Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości.

                                Dołączona galeria:

                                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


                                pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                 przejdź do góry...

                                 LOKALNE CENTRUM WOLONTARIATU przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu. ul. Gr.Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz, tel. (65) 546-10-01

                                 Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji